ENGWE

Engwe – Cyklistika pre nás nie je len dopravným prostriedkom ale symbolizuje trvalo udržateľný životný štýl dostupný pre široké publikum ľudí, ktorý si dokonale užijú šport v prírode.

Počiatky: Príbeh začína dobrodružstvom troch mladých nadšencov cyklistiky – boli si celkom istí, že zvládnu 40 kilometrový horský výlet za 5 hodín. Celú cestu však podcenili a po celý čas jazdili po tienistej strane hôr do vysokých kopcov. Ako sa noc stmievala, prichádzala zima a cítili sa veľmi vyčerpane. Posledných 20 kilometrov už nevládali šliapať do pedálov a museli tlačiť bicykle proti vetru. Carl Jeden so zakladateľov povedal: „Keby sme tak mali bicykle s elektrinou, to by bola jazda.“ Traja mladí ľudia sa v ich nápade dokonale zladili a ich idea prerástla do veľkej vášne. Vždy keď spoločne preberali ich plán, nevedeli sa prestať rozprávať a výborne sa bavili. Rozhodli sa teda vylepšiť svoje bicykle a stáli pri zrode jedného z prvých Elektrobicyklov. Žiaľ, ich prvotný projekt bol zastavený kvôli neudržateľne vysokým nákladom.

Progress: Ani negatívna skúsenosť a vysoké náklady malú skupinku nadšencov neodradila, rozhodli sa zúčastniť súťaže Technology Innovation&Entrepreneurship Competition. Traja mladí zakladatelia si doslova získali priazeň organizačného výboru svojim geniálnym nápadom na elektrický bicykel. Odvtedy usilovne skúmajú a vyvíjajú elektrické bicykle a o päť rokov neskôr formálne založili svoju vlastnú značku pod názvom „ENGWE“. Pri zakladaní novej neznámej značky, ani len netušili, že za pár rokov sa ich elektrické bicykle ENGWE budú predávať po celom svete s takmer miliónom fanúšikov. Spoločnosť ENGWE si stanovila za cieľ vyrábať e-bicykle s pokročilejšími funkciami a štýlovou estetikou, pričom zostáva verná svojmu pôvodnému konceptu, dôsledne si zachováva cenu a funkčný dizajn, ktorý je vhodný aj pre začiatočníkov.

Zobrazuje sa 1–12 z 20 produktu